Przejdź do treści

O NAS

ZWIĄZEK APTEK FRANCZYZOWYCH

Jesteśmy związkiem pracodawców Związek Aptek Franczyzowych (ZAF) zrzeszającym przedsiębiorców prowadzących apteki franczyzowe. Angażujemy się w rozwój branży aptecznej w Polsce poprzez wspieranie rozwoju franczyzy, edukację pacjentów oraz zabieranie głosu w projektach regulacyjnych –przeczytaj więcej o naszych działaniach. Jesteśmy aktywnym głosem farmaceutów dążących do poprawienia kondycji aptek oraz zdrowej konkurencji na rynku aptecznym.

Jesteśmy farmaceutami, których marzeniem przez całe zawodowe życie było prowadzenie własnej apteki i jak najlepsza opieka nad naszymi pacjentami. Łączy nas wspólna wizja apteki, w centrum której jest pacjent, a farmaceuta stanowi ważne ogniwo w łańcuchu opieki zdrowotnej – zobacz w co wierzymy. W swojej pracy, wychodząc naprzeciw potrzebom pacjenta, dążymy do zapewnienia jak najwyższej jakości i dostępności usług farmaceutycznych.

Jesteśmy przyjaciółmi, których łączą wspólne pasje i dobrze czują się w swoim towarzystwie. Cechuje nas zaangażowanie, znacznie wykraczające poza ramy codziennej pracy i biernego obserwowania rzeczywistości – poznaj nasze wartości.

STRUKTURA

zdjęcie profilowe prezes Mariusz Kisiel

mgr farm.
Mariusz Kisiel
prezes

„Powołaliśmy ZAF, bo zależy nam na rozwoju nowoczesnych aptek – w pełni ukierunkowanych na  dobro pacjenta, wzmocnieniu pozycji farmaceuty oraz atrakcyjności naszego zawodu . Przez nasze działania chcemy budować nową jakość w branży. Chcemy walczyć z niepotrzebnym i sztucznym tworzeniem podziałów i kolejnych nieudanych regulacji. Uważamy, że zdrowa współpraca oraz partnerskie relacje doświadczonego przedsiębiorcy oraz wiedza, etyka i profesjonalizm farmaceuty to klucz do sukcesu. Tak właśnie działa dobrze rozumiana franczyza. Wierzymy, że to najlepsze rozwiązanie nie tylko na obecne czasy, ale i na prawdziwą przyszłość polskiej farmacji.”

zdjęcie profilowe Łukasz Fijałkowski

dr n. farm.
Łukasz Fijałkowski
członek sądu koleżeńskiego

„Związek Aptek Franczyzowych to odpowiedź na potrzeby aptekarzy dyskryminowanych przez różne instytucje z powodu prowadzenia aptek w systemie franczyzowym. Polska farmacja potrzebuje zmian. Chcemy zakończyć erę „apteki z paprotką” i wprowadzić polskie apteki w XXI wiek.”

zdjęcie profilowe Anna Szydłowska

mgr farm.
Anna Szydłowska
członek sądu koleżeńskiego

„Od 30 lat w Polsce tylko mówi się o opiece farmaceutycznej, a tak naprawdę panuje bezczynność i bierność. Istnieje potrzeba usystematyzowania kwestii prawnych i zaprzestania tworzenia sztucznych podziałów w środowisku farmaceutycznym. Dobro pacjenta powinno być naszym głównym celem.”

zdjęcie profilowe Katarzyna Zagórska

mgr farm.
Katarzyna Zagórska
członek sądu koleżeńskiego

ZAF to organizacja wspierająca niezależnych właścicieli aptek franczyzowych. Współczesna farmacja potrzebuje młodych, zaangażowanych farmaceutów, ze świeżym spojrzeniem. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli zobaczyć zmiany w zabetonowanej od wielu lat polskiej farmacji.”

STOWARZYSZENI W ZAF

1

Przedsiębiorstwa

1 +

Aptek

1 +

Farmaceutów

1 +

Zatrudnionych osób

Ada Kowalski Perska
Spółka Jawna

Alchemia Pichola Zaręba
Spółka Jawna

Aptekarze Zbyrad Zagórska
Spółka Jawna

Apteki Wróbel Smalec
Spółka Jawna

Aqua Ptaszyńska Michalak
Spółka Jawna

Panaceum Biesaga Tadaj
Spółka Jawna

Bysewska Hinc
Spółka Jawna

Cito Kiernozek Grabowski
Spółka Jawna

Eskulap Kisiel Łukaszewska
Spółka Jawna

Farmaceuci Wojcieszek Jurjew
Spółka Jawna

Fragaria Ciołek Stalmirska
Spółka Jawna

Herba Kukiełka Skibicki
Spółka Jawna

Hipokrates Choiński Szydłowska
Spółka Jawna

Lege Artis Woźniczka Bartosz
Spółka Jawna

Magistrowie Farmacji
Widelska Ogrodnik
Spółka Jawna

Medica Kościowska Wiłkowicz
Spółka Jawna

Opieka Farmaceutyczna
Karwowski Baj
Spółka Jawna

Receptariusz
Biernat Lepiarczyk-Michalska
Spółka Jawna

Remedium Fijałkowski Rogulski
Spółka Jawna

Urtica Mańkowska Łopaciuk
Spółka Jawna

Flora Karendys Różyński
Spółka Jawna

Simplex Nosal-Mikułko Żurachowska
Spółka Jawna

Vita Dziel Kazimierska-Mróz
Spółka Jawna

Wyraź swoje poparcie!