ZAPPA tworzy fake news i lekceważy orzeczenie sądu
Związek Aptekarzy – Pracodawców Polskich Aptek po raz kolejny publikuje fałszywe informacje pod przykrywką “dobra pacjenta”. Nie dość, że wprowadza w błąd, to w dodatku
Związek Aptekarzy – Pracodawców Polskich Aptek po raz kolejny publikuje fałszywe informacje pod przykrywką “dobra pacjenta”. Nie dość, że wprowadza w błąd, to w dodatku
29.06.2022 roku, ponad rok po wejściu w życie Ustawy o Zawodzie farmaceuty, odbył się darmowy webinar dotyczący nowych praw i obowiązków farmaceutów oraz właścicieli aptek. Wydarzenie online zorganizowane zostało przez Kancelarię B2RLaw we współpracy ze Związkiem Aptek Franczyzowych.
W związku z ukazaniem się na stornie internetowej Głównego Inspektora Farmaceutycznego projektu Strategii Państwowej Inspekcji farmaceutycznej na lata 2022-2025 Związek Aptek Franczyzowych złożył uwagi do tego projektu.
Często, będąc na wyjazdach, czy to z potrzeby czy ciekawości, zaglądam do aptek znajdujących się w różnych regionach naszego kraju. Zawsze lubiłem odnosić swoje pomysły do innych, by określić obszar, w którym jestem słabszy od konkurencji i potrzebuję się poprawić tak, by lepiej odpowiadać na potrzeby pacjentów. Wizyty w aptekach skłoniły mnie do refleksji nad tym, jakie aspekty decydują o sukcesie danej placówki, a jakie prowadzą do jej powolnego upadku. Kilka kwestii wydaje mi się zasadniczych.
Polski rynek apteczny jest silnie regulowany w zakresie możliwości rozwoju obecnych oraz nowych podmiotów. Zaistnienie na nim z własnym biznesem w postaci apteki stanowi nie lada wyzwanie. W obliczu wielu opinii mówiących, że aptek w naszym kraju jest za dużo oraz skutecznie budowanej narracji, jakoby tylko nieliczni mogli apteki prowadzić, wejście nowych użytkowników w rynek wydaje się być wręcz niemożliwe.
01.04.2020 roku Związek Aptek Franczyzowych wysłał do Ministerstwa Zdrowia stanowisko do Projektu rozporządzenia w sprawie podmiotów uprawnionych do zakupu produktów leczniczych w hurtowniach farmaceutycznych z dnia 15 Marca 2021.
W naszym liście zgłaszamy obawy związane z planowanym rozszerzeniem listy podmiotów uprawnionych do bezpośredniego zaopatrywania się w hurtowniach farmaceutycznych w produkty lecznicze. Według nas, wdrożenie regulacji w powyższym kształcie wprowadza ryzyko między innymi odnowienia zjawiska „odwróconego łańcucha dystrybucji”, które może dotyczyć również preparatów o kategorii OTC i tym samym ograniczyć dostępność wybranych produktów na krajowym rynku.
W czasie wzmożonych prac nad Ustawą o Zawodzie Farmaceuty Ministerstwo Zdrowia zwracało coraz większą uwagę na opiekę farmaceutyczną. Czym ona jest naprawdę i dlaczego z powodzeniem funkcjonuje w innych krajach europejskich, a w Polsce niekoniecznie?
Jak wygląda praca farmaceuty w Wielkiej Brytanii w czasie pandemii COVID-19? Jak służba zdrowia na wyspach poradziła sobie w tych trudnych czasach? Rozmowa z mieszkającą w Walii farmaceutką Natalią Golaski.
Sezon jesienno-zimowy, sezon zwiększonej zachorowalności – znamy to wszyscy. A to katar, a to przeziębienie – można powiedzieć, że norma. Duża część z nas nie udaje się z pierwszymi objawami do lekarza, tylko próbuje leczyć się we własnym zakresie. Czy to aby na pewno dobre? Czy wiemy jakie surowce ziołowe polecane są w przeziębieniu?
Nasza ocena strategii na rzecz rozwoju aptek – czyli dokumentu, nad którym w tajemnicy pracowała Naczelna Rada Aptekarska razem z Ministerstwem Zdrowia.
Najnowsze wpisy
Archiwum wspisów
Kategorie wpisów